RB Lipsk

Borussia Dortmund nie jest już faworytem do detronizacji Bayernu?

W niemieckiej Bundeslidze od wielu lat rządzą dwie największe siły: Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Przed startem każdego sezonu zarówno kibice, jak i eksperci zgodnie twierdzą, że klub z Westfalii jest jedynym, który może przerwać hegemonię Bawarczyków. Nie udało im się to jednak już od ośmiu lat, a monachijczycy co roku odhaczają na liście kolejne zdobyte mistrzostwa. Czego spodziewać się w bieżącym sezonie? Jakie są przewidywania bukmacherów online? Czy RB Lipsk odbierze Borussii miano drugiej siły w Niemczech?

Lata posuchy

Borussii Dortmund nie można odmówić jakości, ale nie sposób nie przyznać, że w ostatnich latach zdarzało jej się parę razy zawodzić. Choć włodarze klubu z Dortmundu zawsze zapewniają, że celem drużyny nie jest mistrzostwo kraju, a awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, to niektóre przesłanki – jak wzmożona aktywność na rynku transferowym i dokonanie solidnych wzmocnień – mogły rozbudzić nadzieje.

Jeszcze do niedawna dortmundczycy grzebali nadzieje na triumf w lidze mniej więcej dwa lub trzy miesiące przed finiszem sezonu. Dziś walka o mistrzowską paterę trwa wprawdzie do ostatnich kolejek, ale to właśnie w kluczowych momentach BVB brakuje pary, co zepsuło już pewnie wiele kuponów w zakładach bukmacherskich. Czy w najbliższych latach dortmundczyków będzie stać na odebranie tytułu Bayernowi? Jeśli nie, jest jeszcze jedna alternatywa…

Czy Bayern powinien bać się Lipska?  

Choć RB Lipsk to klub, który ma dopiero 11 lat, a od czterech gra w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej, udowodnił już, że należy się z nim liczyć. W debiutanckim sezonie w 1. Bundeslidze Lipskowi udało się wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów – wówczas zostali również wicemistrzami Niemiec, przebojem wdzierając się na pierwszoligowe boiska w Niemczech.

Lipsk szybko pokazał, że zalicza się do grupy najmocniejszych zespołów w Bundeslidze, w czym niewątpliwie pomaga pokaźny budżet głównego sponsora – Red Bulla. Rokrocznie Die Bullen walczą z Dortmundem o wicemistrzostwo Niemiec, ale nie ulega wątpliwości, że są w stanie osiągnąć znacznie więcej. Zdaniem ekspertów dziś Bayernowi zagraża już nie tylko BVB – na coraz poważniejszego rywala wyrasta właśnie RB Lipsk. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych lat to właśnie ta drużyna odbierze tron monachijczykom.

Wytypuj mistrza Niemiec u bukmachera online i trwaj w emocjach przez cały sezon!

Zakłady bukmacherskie typujące mistrzów poszczególnych lig można zawierać na każdym etapie sezonu. Im wcześniej się na to zdecydujemy, tym wyższe kursy jesteśmy w stanie złapać. Dzięki bukmacherom online obstawianie zakładów jest prostsze niż kiedykolwiek – możesz zrobić to z poziomu własnej kanapy!

Wytypowanie mistrza Niemiec na początkowym etapie sezonu gwarantuje nam pełne emocje przez cały czas jego trwania. Z zakładami bukmacherskimi kibicowanie nabiera zupełnie nowego znaczenia. Odpowiedź na pytanie o to, kto zostanie mistrzem Niemiec w sezonie 2020/21, wydaje się być prosta i oczywista, ale po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji zespołów z czołówki nasze wnioski mogą ulec zmianie. Sprawdź się i kibicuj z zakładami bukmacherskimi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *