Bundesliga

Bundesliga. Kto z najmniejszymi szansami na utrzymanie w lidze?

Przed startem każdego sezonu, pierwszym aspektem, nad którym zastanawiają się kibice, dziennikarze i eksperci, jest to, kto zostanie mistrzem. Wyścig o pierwsze miejsce w tabeli jest oczywiście tym najbardziej emocjonującym, a większość zakładów bukmacherskich skupia się na typowaniu zwycięzcy ligi. Warto jednak pamiętać, że równie emocjonująca – i możliwa do obstawiania u bukmacherów online – jest walka u dołu tabeli. Kto w tym sezonie zdoła utrzymać się w Bundeslidze, a kto zasili jej zaplecze?

Oczy skierowane na beniaminków

Kluby awansujące z niższej klasy rozgrywkowej, zwane potocznie beniaminkami, to te zespoły, którym z zasady daje się najmniejsze szanse na utrzymanie. Jest to nieco krzywdzące, bo takie ekipy udowodniły niejednokrotnie, że stać je na wiele.

W sezonie 2020/21 w niemieckiej Bundeslidze beniaminkami są VfB Stuttgart i Arminia Bielefeld. Pierwszy zespół to regularny gracz 1. ligi niemieckiej, który wraca do niej po jednym sezonie przerwy – wielce prawdopodobne, że zagości tam na dłużej. Bielefeld wydaje się mieć na to nieco mniejsze szanse. W tym sezonie Bundesligi spadkowiczów należy jednak upatrywać nie tylko w beniaminkach.

Sypie się stara gwardia?  

Trudno jest ferować wyroki na starcie sezonu, ale w odniesieniu do poprzedniej kampanii i startu tej bieżącej pewne wnioski mogą nasuwać się same. W nie najlepszej formie od dłuższego czasu jest chociażby Schalke. Ekipa z Gelsenkirchen nie zdobyła ani jednego punktu w trzech pierwszych meczach, przegrywając kolejno z Bayernem (0:8), Werderem (1:3) i Lipskiem (0:4). Nic nie wskazuje na to, by zespół z Westfalii miał doznać nagłego olśnienia i wrócić na właściwe tory. Po trudnej zeszłorocznej kampanii, zakończonej na 12. miejscu w tabeli, prawdopodobnie czeka ich kolejna niełatwa przeprawa.

Kiepski początek sezonu ma za sobą również Mainz, które – podobnie, jak Schalke – nie wygrało jeszcze ani jednego spotkania. Choć jest to dopiero pierwsza faza sezonu, a układ tabeli zmieni się jeszcze niejednokrotnie, nie ulega wątpliwości, że dla Mainz, które uległo Lipskowi (1:3), Stuttgartowi (1:4) i Unionowi (0:4), nie będzie to łatwa kampania. Nie można zatem zaprzeczyć, że jedna z dwóch wspomnianych drużyn może nie zdołać utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech.

Wytypuj spadkowicza u bukmachera online i zagwarantuj sobie emocje na cały sezon  

Typowanie mistrza czy króla strzelców u bukmachera online to nie jedyna opcja na zakłady bukmacherskie. Coraz popularniejsze są również typy dotyczące tego, kto spadnie z ligi. Zanim zdecydujemy się na obstawienie takiego zakładu bukmacherskiego, warto przeanalizować sytuację w lidze oraz stan poszczególnych zespołów.

Dzięki popularyzacji bukmacherów online dziś możemy obstawiać zakłady z dowolnego miejsca – z domu, z pracy, a nawet ze sklepu. Pozwala to na dokładną, wnikliwą analizę sytuacji w lidze i dokonanie właściwego wyboru. Warto przy tym pamiętać, że im szybciej zdecydujemy się na postawienie zakładu bukmacherskiego, tym większa szansa na wysokie kursy!