Liga angielska

Kto zostanie mistrzem Anglii?

Mistrzostwa Anglii w piłce nożnej każdego roku przyciągają przed ekrany i na stadiony nie tylko kibiców z UK, ale również z naszego kraju. Chętnie korzystamy z usług bukmacherów, obstawiając zwycięzców oraz najlepszych strzelców rozgrywek. Nie ma w tym nic dziwnego – spotkania Premier League to zawsze najwyższej klasy rozrywka sportowa, która daje wiele emocji.

W tym roku musimy poczekać na rozpoczęcie sezonu nieco dłużej, niż zazwyczaj. Związane jest to z pandemią koronawirusa. Niemniej jednak spotkania rozpoczną się już niedługo. Kto okaże się zwycięzcą? Jak obstawiają bukmacherzy? Przekonajmy się!

Co warto wiedzieć o lidze angielskiej?

Premier League utworzona została stosunkowo niedawno, bo 1992 roku, zastępując The Football League First Division. Mimo to zdobyła rzeszę wiernych kibiców, którzy każdego roku czekają na rozpoczynające się w sierpniu rozgrywki. Co sezon udział bierze w nich 20 najlepszych drużyn krajowych, które walczą o zdobycie tytułu Mistrza Anglii. Najsłabsze zespoły relegowane są do League Championship, czyli II ligi angielskiej.

Premier League 2020/21 – jak będzie wyglądał tegoroczny sezon rozgrywek?

Sezon 2020/21 Premier League to 29. edycja tych rozgrywek. Choć dotychczas swój start miały w sierpniu, w tym roku mecze rozpoczną się nieco później, bo 12 września 2020 roku. Pierwsze spotkanie rozegrają między sobą drużyny Fulham FC oraz Arsenal FC. Spotkanie to będzie miało miejsce już o godzinie 13.30. Tego samego dnia swoje mecze rozegra jeszcze kilkanaście drużyn, jednak spotkania te będą miały miejsce o godzinie 16.00.

Co ważne, jak co roku w lidze Anglii udział weźmie 20 najlepszych krajowych zespołów, w tym trzy drużyny, które awansowały po poprzednim sezonie. Mowa tu o: Leeds United, West Bromwich Albion i Fulham (który okazał się zwycięzcą baraży). Nie zobaczymy za to zespołów takich jak Cardiff City, Bournemouth czy Burnley.

Kto ma największe szanse na zwycięstwo? Co mówią bukmacherzy?

Choć mistrzostwa Anglii dopiero co się rozpoczynają, bukmacherzy online przyjmują już zakłady dotyczące nie tylko wyników poszczególnych spotkań, ale również zwycięzcy całego sezonu. Kto ma według nich największe szanse? Sprawdźmy co na ten temat mówi nam eWinner – legalny bukmacher online, u którego możemy znaleźć naprawdę dobre, atrakcyjne kursy.

Największe szanse na zwycięstwo w Premier League ma drużyna Manchester City FC, która w ubiegłym sezonie zajęła drugie miejsce. Kurs, jaki ma obecnie ten zespół, wynosi 4.10. Na drugim miejscu z kursem 9.60 plasuje się klub Manchester United, zaś na trzecim, z kursem wynoszącym 10.00, zwycięzcy poprzedniego sezonu, czyli Liverpool FC. Czy typy te okażą się trafne? Czas pokaże.

Anglia to ojczyzna futbolu – tam powstawały pierwsze drużyny, tam ustalono zasady gry i tam rozgrywano pierwsze mecze. A bogata historia to prestiż, dlatego nie dziwi, że kibice chętnie zawierają zakłady bukmacherskie dotyczące tych wyjątkowych rozgrywek. Jak co roku będziemy bowiem mieli okazję śledzić emocjonującą rywalizację najlepszych drużyn, a jej wyniki z pewnością nie raz nas zaskoczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *