Serie A

Kto zostanie mistrzem Włoch?

Miłośnicy piłki nożnej z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie kolejnego sezonu rozgrywek. Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że wiele inauguracji walki o tytuł mistrza stało pod znakiem zapytania. Nie inaczej było w przypadku Serie A, czyli ligi włoskiej.

Na szczęście, znamy już datę rozpoczęcia sezonu, a bukmacherzy rozpoczęli przyjmowanie zakładów. Sprawdźmy więc, kto ma największe szanse zostać mistrzem Włoch!

Co warto wiedzieć o Serie A?

Serie A to pierwsza liga włoska, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym. Rozgrywki przebiegają cyklicznie co sezon, a udział w nich bierze 20 najlepszych krajowych zespołów z Włoch. Każdy z nich gra to 38 spotkań, które rozgrywane są według systemu kołowego. Oznacza to, że każda para drużyn rozgrywa ze sobą dwa mecze: jeden pełniąc rolę gospodarza, drugi jako goście. Zwycięzca rozgrywek zdobywa tytuł mistrza Włoch. Najsłabsze drużyny są relegowane do Serie B, czyli II ligi włoskiej.

Rozgrywki w sezonie 2020/21

Wokół zbliżającego się sezonu rozgrywek Serie A było wiele niewiadomych. W związku z sytuacją na świecie nie było wiadomo, czy w ogóle będą mogły się odbyć. Na szczęście, znamy już termin ich rozpoczęcia. Kalendarz przewiduje rozpoczęcie 19 września 2020, a zakończenie 23 maja 2021 roku. W sezonie tym, poza czołowymi zespołami, które cieszą się ogromnym wsparciem również polskich kibiców, znajdziemy dwie ekipy, które awansowały z Serie B. Mowa tu o zespołach Benevento i F.C. Crotone. W tym pierwszym wielki powrót na włoską ziemię zaliczy polski obrońca Kamil Glik. W ogóle liga włoska jest łakomym kąskiem dla polskich kibiców, gdyż w Serie A i Serie B występuje cała plejada graczy znad Wisły. Bukmacherzy online muszą więc przygotować się na wzmożoną aktywność Polaków.

Kto ma największe szanse na zwycięstwo według bukmachera?

Nie da się ukryć, że już od kilku sezonów kibice, którzy lubią obstawiać zakłady bukmacherskie, decydują się na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Sprawdźmy więc, jakie propozycje dla miłośników Serie A ma eWinner. To bukmacher online, który oferuje naprawdę atrakcyjne kursy.

Kto jest faworytem? Żadnego z kibiców nie zdziwi z pewnością fakt, że jest to Juventus Turyn. Obecnie kurs na wygranie przez nich ligi wynosi 1.83. Nie ma w tym nic dziwnego – poprzedni sezon ze względu na pandemię skończył się stosunkowo niedawno, bo 2 sierpnia. Juventus zdobył wówczas mistrzostwo. Krótka przerwa pomiędzy sezonami może wiele namieszać, ale nic nie wskazuje na to, by tak doświadczona ekipa z Cristiano Ronaldo na czele nie przygotowała szczytu formy na odpowiedni moment. Dlatego też powtórzenie sukcesu z tego roku jest jak najbardziej prawdopodobne.

Na drugim miejscu pod względem największych szans na zdobycie mistrzostwa Włoch znajduje się Inter Mediolan. Obecnie kurs zakładów bukmacherskich na ich zwycięstwo wynosi 2.85. Może być to nieco zaskakujące, ponieważ w poprzednim sezonie zespół ten zajął dopiero 4. miejsce. Jednak nikt nie śmie kwestionować siły Nerazzurrich.

Nadchodzący sezon Serie A zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jak zawsze nie zabraknie wysokiego poziomu gry oraz genialnych akcji, które zapadną w serca kibiców na długo. O piękne gole zadba zapewne Zlatan Ibrahimovic, który przedłużył kontrakt z Milanem. O tym, jak bardzo wyczekujemy na rozgrywki i ich wyniki, świadczyć mogą liczne zakłady bukmacherskie, które już są zawierane. Czy jednak typy dotyczące zwycięstwa w lidze włoskiej okażą się słuszne? Czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *