Kurzawa ekstraklasa

Kurzawa wróci do Ekstraklasy?

Transferowe spekulacje – szczególnie, gdy bliskie otwarcia jest okienko – to przedmiot dyskusji wielu sympatyków piłki nożnej i bukmacherów. Choć ta płaszczyzna futbolu wiąże się bardziej z ekonomią i finansami klubu, niż stricte ze sportem, to jednak jest to temat, który potrafi rozgrzać do czerwoności. Kto przyjdzie? Kto odejdzie? Jaki wpływ na finanse klubu będzie miał dany transfer? Jak nowy zawodnik odnajdzie się w zespole? Dziś takie pytania możemy zadawać, gdy rozmawiamy o przyszłości polskiego pomocnika, Rafała Kurzawy. Niestety, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jego plany podboju Francji.

Koniec przygody z Francją

Losy Rafała Kurzawy we francuskim Amiens SC nie potoczyły się zgodnie z planem. Po wspaniałym sezonie 2017/18 rozgrywanym dla Górnika Zabrze, z 18 asystami na koncie, Polak postanowił spróbować swoich sił w Ligue 1. W barwach Amiens zabawił jednak jedynie kilka miesięcy, bo Francuzi dość szybko zdecydowali się na wypożyczenie pomocnika: najpierw do FC Midtjylland, a następnie do Esbjerg fB.

W lecie Kurzawa wrócił do Amiens, jednak klub spadł do drugiej klasy rozgrywkowej, co zaowocowało rozwiązaniem kontraktu z 27-latkiem. Polak nie zdołał znaleźć nowego klubu przed końcem okienka transferowego, ale wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie może ponownie zagrać w Ekstraklasie.

Przygody w Amiens Kurzawa raczej nie będzie wspominał zbyt dobrze. Rozegrał bowiem zaledwie czternaście spotkań w barwach ekipy ze Stade de la Licorne i strzelił jednego gola.

Powrót do Górnika coraz bardziej prawdopodobny?

Kurzawa jest obecnie wolnym zawodnikiem, co oznacza, że żaden klub, który zdecyduje się podjąć z nim współpracę, nie będzie musiał uiszczać żadnej opłaty. Polak jest ciekawą opcją dla wielu zespołów, jednak według medialnych doniesień, na ten moment najbardziej prawdopodobny wydaje się jego powrót do Ekstraklasy.

Takie spekulacje zaczęły pojawiać się już w ubiegłym roku, kiedy to prawdopodobny wydawał się powrót na Śląsk, jednak ostatecznie doszło do dwóch wspomnianych wyżej wypożyczeń, mimo iż Górnik prowadził już rozmowy z Francuzami z Amiens. Klubom nie udało się dojść do porozumienia przed zamknięciem okienka transferowego, a ich włodarze wzajemnie obwiniali się o taki stan rzeczy.

Powrót do Zabrza wydaje się być optymalną opcją dla siedmiokrotnego reprezentanta Polski. To właśnie w Górniku Kurzawa przeżywał najlepsze momenty w klubowej karierze, rozgrywając 118 meczów, strzelając dziesięć goli i notując 37 asyst.

Przewiduj i typuj z bukmacherami online

Zakłady bukmacherskie to dziś nieodłączna część sportu – a gdy do gry wchodzi bukmacher online, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy spróbowali swoich sił na tej płaszczyźnie. Zakłady bukmacherskie online możemy obstawiać na terenie całego kraju, wystarczy jedynie urządzenie z dostępem do Internetu.

Dlaczego warto? Bo sport to przede wszystkim wielkie emocje. I choć nie ulega wątpliwości, że nasi ulubieni sportowcy i ulubione drużyny potrafią nam je zapewnić, to warto je podsycić! Szeroka oferta bukmacherów online sprawi, że każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie. Kto wie, może przyjdzie nam niebawem obstawiać prawdopodobieństwo zdobycia przez Kurzawę bramki dla klubu z Ekstraklasy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *