Łukasz Piszczek

Ostatni sezon Łukasza Piszczka. Czy Polak pożegna się z piłką zdobywając trofeum?

4 sierpnia 2019 roku Łukasz Piszczek poinformował o zakończeniu kariery w reprezentacji Polski, a dwa miesiące później, w październiku, rozegrał ostatni mecz w biało-czerwonych barwach. Obrońca argumentował swoją decyzję faktem, iż nie jest już w stanie grać na wysokim poziomie zarówno w klubie, jak i w kadrze narodowej. Przed startem klubowego sezonu 2020/21 Piszczek zdecydował jednak, iż będzie to ostatnia kampania w jego zawodowej karierze. Defensor staje więc przed ostatnią szansą na trofea – czy uda mu się jakieś zdobyć? Dodaj sezonowi emocji i obstawiaj u legalnego bukmachera!

Ważna rola w Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek gra w BVB od 2010 roku. Przez ten czas zdążył wypracować sobie ważną pozycję w klubie – w ubiegłym roku pełnił funkcję wicekapitana, przez niemal cały sezon zastępując kontuzjowanego Marco Reusa; zajmował również miejsce w radzie drużyny, gdzie wraz z innymi zawodnikami miał decydujący głos w ważnych sprawach dotyczących zespołu. Były reprezentant Polski był też dużym wsparciem dla młodych zawodników, którzy zasilali niemiecki klub.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Piszczek zrezygnował z miejsca w radzie drużyny oraz roli wicekapitana, ogłaszając jednocześnie, iż będzie to ostatni sezon w jego karierze.

Sukcesy w niemieckiej Bundeslidze 

Borussia Dortmund nie jest pierwszym niemieckim klubem, w którym występuje 35-latek – w latach 2004-2010 reprezentował barwy stołecznego niemieckiego klubu, Herthy BSC. Piszczek nie odniósł sukcesów z berlińczykami, jednak dzięki sezonom spędzonym w Dortmundzie miał szansę dołożyć kilka trofeów do gabloty. Najważniejsze z nich to oczywiście mistrzowskie patery zdobyte za dwukrotnie wygraną ligę: w sezonie 2010/11 i 2011/12, kiedy to ekipa z Dortmundu wygrała również Puchar Niemiec. W 2014 i 2019 Czarno-Żółci wraz z Piszczkiem zwyciężali także w Superpucharze Niemiec.

Do niekwestionowanych sukcesów defensora należy również występ w finale Ligi Mistrzów (2012/13). Borussia stoczyła wówczas bój z Bayernem, jednak uległa ekipie z Monachium 1:2.

Czy Piszczek pożegna się z piłką wygrywając trofea? Obstawiaj u bukmacherów online!

Borussia Dortmund jest zwykle uważana za głównego pretendenta do zdetronizowania Bayernu Monachium, jednak od ośmiu lat nie jest w stanie przełamać hegemonii rekordowych mistrzów Niemiec. W zakładach bukmacherskich rokrocznie pojawiają się przewidywania, kto zajmie pierwsze miejsce w ligowej tabeli – i choć wiele osób przewiduje, że dla BVB to wreszcie będzie ten sezon, górą okazuje się Bayern.

Od pewnego czasu Borussia prezentuje się jednak o tyle lepiej, że umie walczyć z Bawarczykami do ostatnich kolejek. Niewykluczone, iż w tym sezonie ekipa prowadzona przez Luciena Favre’a wreszcie postawi się rywalom ze stolicy Bawarii, ale do tego będzie im trzeba siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Zdaniem ekspertów, kadra Czarno-Żółtych jest gotowa na to, by zdetronizować Bayern i zostać mistrzem Niemiec. Jeśli zdecydujemy się na postawienie takiego zakładu bukmacherskiego na początku sezonu, możemy liczyć na korzystne kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *