powracajacy-pilkarze-uratuja-twarz-reprezentacji-niemiec

Powracający piłkarze uratują twarz reprezentacji Niemiec?

Listopadowe zgrupowanie reprezentacji Niemiec rozbudziło spory dyskurs publiczny. Wszystko przez ogromnych rozmiarów porażkę w meczu z Hiszpanami – aż 0:6, czego nie przewidywały raczej żadne zakłady bukmacherskie. Krytyka spadła przede wszystkim na trenera Joachima Loewa, który jeszcze przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy może zakończyć współpracę z niemiecką kadrą. Zdaniem wielu ekspertów i dziennikarzy przyczyną słabej formy Niemców jest fakt, iż po nieudanym mundialu 2018 Loew zrezygnował z kluczowych zawodników. Czy trener przyzna się do błędu i da kolejną szansę gwiazdom?

Gwiazdy wrócą do niemieckiej reprezentacji?

Po nieudanym mundialu 2018 rozgrywanym w Rosji, podczas którego reprezentacji Niemiec nie udało się nawet wyjść z grupy, Joachim Loew postanowił zawiesić współpracę z kilkoma zawodnikami, którzy dotychczas uchodzili w kadrze za kluczowych. W związku z tym na kolejne zgrupowania powołania przestali otrzymywać Mats Hummels, Jerome Boateng czy Thomas Mueller. Miała to być swoista zmiana pokoleniowa, jednak jak na razie nie odniosła ona pozytywnych skutków.

Wiele osób domaga się powrotu gwiazd do reprezentacji, uważając, że ich doświadczenie mogłoby okazać się zbawienne dla słabo prezentującego się zespołu. Ponowne powołania dla trzech zawodników byłyby jednak jednoznaczne z przyznaniem się do błędu przez Loewa, a to może okazać się niemałą przeszkodą – zwłaszcza, że jeśli gra reprezentacji nie ulegnie poprawie w najbliższych miesiącach, trener może zostać zwolniony.

Nie otrzymują powołań, ale wciąż są częścią niemieckiej kadry

Choć Mueller, Hummels i Boateng od ponad dwóch lat nie otrzymują powołań do reprezentacji Niemiec, oficjalnie wciąż są jej częścią. Żaden z wymienionych zawodników nie zakończył bowiem reprezentacyjnej kariery, więc obecnie wszystko znajduje się w rękach Joachima Loewa.

Niemiecki szkoleniowiec zrezygnował z usług piłkarzy po ostatnim rozczarowującym mundialu, uznając, że jest to najlepszy czas na zmianę pokoleniową. Póki co jej skutki są raczej mierne, bo choć niemiecka młodzież jest jak najbardziej solidna, to momentami brakuje jej doświadczenia, jakie mogą wnieść do zespołu starsi (a przecież jeszcze wcale nie tacy starzy!) piłkarze. W obliczu rozczarowujących wyników sportowych upór trenera otwiera dyskusję na temat zasadności jego działań. Wypowiadający się na łamach różnych mediów eksperci zgodnie, niemal jednogłośnie twierdzą, że powrót Boatenga, Hummelsa czy Muellera mógłby dać zespołowi odpowiedni impuls i zupełnie odmienić jego grę, co zapewne znalazłoby odzwierciedlenie w kursach bukmacherów online. Byłby to ważny sygnał przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Jak Niemcy spiszą się na Euro? Bukmacherzy monitorują sytuację!

Forma na piłkarskich turniejach jest zależna od wielu różnych czynników. Niezmienny jest jednak fakt, iż buduje się ją miesiącami. Przed reprezentacją Niemiec wiele pracy, ale nie ulega wątpliwości, że drużynę na tym poziomie stać na to, by wejść na szczyt.

Bukmacherzy online już teraz pracują nad ofertą zakładów bukmacherskich, które będą dostępne podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Oznacza to, że możemy spodziewać się szerokiego wachlarza zakładów. Warto już dziś śledzić ich ewolucję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *