Złoty but

Walka o Złotego Buta. Który snajper wykaże się najlepszą celnością?

Choć na sukces pracuje cała drużyna, to zawsze najwięcej mówi się o napastnikach. Nic dziwnego – zwykle to właśnie gole elektryzują kibiców najbardziej. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się walka o Złotego Buta, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego napastnika w Europie. Bukmacherzy online dodają do swojej oferty zakłady związane z tą klasyfikacją. Jak obstawić dobrze? Kto ma największe szanse na triumf w wyścigu o Złotego Buta?

Złoty But – na czym to polega? 

Europejski Złoty But to nagroda, która co roku przyznawana jest najskuteczniejszemu napastnikowi z najwyższych europejskich lig zrzeszonych w UEFA. Wygrywa ten snajper, który strzeli najwięcej goli (mnożone są one dodatkowo przez współczynnik trudności danej ligi). Nagroda jest przyznawana od sezonu 1967/68.

Biorąc pod uwagę ligi, najbardziej utytułowana Złotymi Butami jest hiszpańska La Liga (15 tytułów). Po niej plasuje się portugalska Primeira Liga (7), a podium zamyka angielska Premier League (6).

Jeśli z kolei chcielibyśmy wskazać najbardziej utytułowany kraj, to na pierwszym miejscu plasuje się Portugalia (8), a po niej Argentyna (7) oraz Holandia (4). Dla nikogo chyba nie będzie niespodzianką dwóch najbardziej utytułowanych zawodników: Lionel Messi (6) i Cristiano Ronaldo (4).

Który napastnik z największymi szansami?

Każda liga ma swoje ofensywne gwiazdy. Ostatnią edycję Złotego Buta wygrał napastnik rzymskiego Lazio, Ciro Immobile, który strzelił 36 goli. Bez wątpienia była to niespodzianka, gdyż zdaniem ekspertów Włoch raczej nie należy do ścisłej czołówki napastników w Europie. Były gracz Borussii Dortmund wyprzedził o dwa trafienia Roberta Lewandowskiego, choć trzeba uczciwie przyznać, że sporą część swojego dorobku ustanowił poprzez strzelanie rzutów karnych.

A skoro o Polaku mowa, to należy wspomnieć, że jest on jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w kolejnym plebiscycie Złotego Buta. Kapitan Biało-Czerwonych znajduje się w znakomitej formie i po trzech kolejkach Bundesligi ma na koncie pięć trafień. Reprezentant Polski trafia do siatki regularnie i w bieżącym sezonie ma zamiar bić kolejne rekordy.

Nie oznacza to jednak, że poza „Lewym” nikt nie ma szans. O ponowny triumf postara się na pewno Ciro Immobile, a bez szans nie można zostawiać Cristiano Ronaldo czy Lionela Messiego. Warto obserwować również wyczyny młodego, perspektywicznego Norwega z Borussii Dortmund – Erlinga Haalanda.

Wytypuj najskuteczniejszego strzelca w Europie i obstawiaj zakłady bukmacherskie

Dzięki popularyzacji bukmacherów online, mamy pełną dowolność w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Nie musimy wychodzić z domu ani szukać najbliższego punktu, co jest niekwestionowaną zaletą i zachęca więcej graczy.

Wytypowanie najlepszego strzelca w Europie nie jest łatwe, ale na pewno nie niemożliwe. Dobra analiza pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru – wahając się nad tyloma świetnymi napastnikami z najlepszych polskich lig, warto dobrze się zastanowić.

Wartym uwagi bukmacherem online jest eWinner. To polski, legalny bukmacher, który oferuje szeroki asortyment sportowych (i nie tylko) zakładów z atrakcyjnymi kursami.