Liga angielska krol strzelcow

Angielska monarchia, czyli kto zostanie królem strzelców w Premier League?

Jeśli chodzi o topowe ligi piłkarskie w Europie, angielska Premier League należy chyba do tych najbardziej nieprzewidywalnych i pełnych niespodzianek.

Moc gwiazd i wielu wspaniałych trenerów to gwarancja emocji i licznych zwrotów akcji. W lidze angielskiej na próżno szukać klubowego hegemona, który przez lata nie oddaje mistrzowskiego tytułu rywalom – każdy nowy sezon to nowa szansa i czysta karta dla wszystkich zespołów, co kilka lat temu udowodniła ekipa Leicester City, niespodziewanie sięgając po trofeum. Podobnie przedstawia się sytuacja z wyścigiem o koronę króla strzelców. Kto okaże się najskuteczniejszy w tym sezonie?

Pojedynek gwiazd

W angielskiej Premier League nie brakuje zawodników o statusie światowych gwiazd. Elektryzujące pojedynki dotyczą więc nie tylko najważniejszej walki o mistrzostwo, ale również tych pobocznych i indywidualnych, jak na przykład tytuł króla strzelców.

W przeciwieństwie do innych lig, w angielskiej szalenie trudno jest wskazać jednego konkretnego zawodnika, który byłby zdecydowanym faworytem. Doskonale zdają sobie z tego sprawę bukmacherzy, dlatego kursy są naprawdę wysokie.

Podium, według ekspertów bukmachera online eWinner, składa się z zawodników Liverpoolu, Tottenhamu i Arsenalu. Mowa oczywiście o, kolejno, Mohamedzie Salahu, Harrym Kane i Pierre-Emericku Aubameyangu. Wszyscy trzej zawodnicy niejednokrotnie udowodnili już swoją klasę i bez wątpienia mają duże szanse na triumf – ale na sukces napastnika pracuje cała drużyna.

Częsta zmiana warty  

W ostatnich pięciu sezonach aż dwukrotnie obroniono tytuł króla strzelców Premier League. Sztuka ta udała się Harry’emu Kane’owi (2015/16, 2016/17) i Mohamedowi Salahowi (2017/18, 2018/19). Ogólnie rzecz biorąc, trudno jednak mówić o jakiejkolwiek hegemonii w lidze angielskiej.

W ostatnim sezonie tytuł najskuteczniejszego napastnika w lidze trafił do zawodnika Leicester City, Jamiego Vardy’ego. Resztę miejsc na podium zajęli ex aequo Pierre-Emerick Aubameyang i Danny Ings oraz Raheem Sterling.

Tegoroczna walka o tytuł najlepszego strzelca Anglii ponownie zaciekawi wielu kibiców, również tych postronnych. Jak dodatkowo uatrakcyjnić sobie śledzenie wyścigu o koronę najskuteczniejszego snajpera Premier League?

Zakłady bukmacherskie, czyli świętuj podwójnie

Zakłady bukmacherskie od dawna towarzyszą wydarzeniom – przeważnie sportowym, choć zdarzają się wyjątki. To dobry sposób na uatrakcyjnienie sobie oglądania rozgrywek, a także na zarobienie mniejszych lub większych kwot.

Oferty poszczególnych bukmacherów lekko się między sobą różnią, jednak na pewno warto zwrócić uwagę na propozycje eWinner. Ten bukmacher online oferuje zakłady sportowe zarówno z topowych lig, jak i z tych, które nie cieszą się największą popularnością. Do jego zalet możemy zaliczyć również wysokie kursy oraz wiele niecodziennych zakładów; nie wszystkie z nich możemy znaleźć u konkurencji.

Sprawdź wszystkie możliwości i wytypuj nowego króla strzelców w Premier League.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *